Yangın Sistemleri

Yangın Sistemleri

Yangın Sistemleri

Yangın Sistemleri 

Yangın sistemleri günümüzde artık yasal bir zorunluluk hale gelmiştir. Birden fazla çeşit ve özelliği bulunan yangın sistemlerinin ortak çalışma yapısı güvenliği sağlamaktır.

Yangın Sistemleri Nasıl Çalışır ?

Yangın sistemleri içlerinde bulunan hassas sensörler sayesinde ortamdaki sıcaklık ve dumanı sürekli hesaplarlar. Ortamdaki ısı ve duman sensörün sınırını aştıysa devreye girer ve diğer tüm yangın sistemlerini aktif eder.

Çeşitlerine göre alarm durumlarında farklı işlemler yapabilir. Yangın sistemleri güvenliğiniz için alınması gereken önlemlerin başında gelmektedir.

Yangın Sistemlerinin Faydaları Nelerdir ?

Yangın sistemlerinin en büyük faydası güvenliğinizi sağlamaktadır. Yangın sistemleri yoğun duman altında kaldığı taktirde aktif olarak içerideki yoğun dumanı çekerek havalandırma borularına iletir ve ortamdaki zehirlenme riskini kaldırır.

Aynı şekilde alev alan bir kısım olduğu taktirde sensörleriyle algılayarak ortamı ıslatır ve yangının büyümesini önler. Yangın sistemleri 7/24 kesintisiz çalışarak ortamdan uzak olduğunuz taktirde bile yangın saatinde tüm sistemleri aktif ederek sizleri bilgilendir.

Yangın sistemleri hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

Teklif Al

Formu doldurun ardından sizi arayalım.