Güvenlik Kamerası Sistemleri

Güvenlik Kamerası Sistemleri

Güvenlik Kamerası Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri birçok güvenlik şirketinin hem evler hem de işyerleri için sunduğu bir kayıt ve izleme sistemiyle birlikte verilmektedir. Güvenlik kamera sistemleri kurulumu, teknolojiye paralel olarak kablosuz ve kablolu kamera sistemleri, izleme ve kayıt için de mevcut sistemlere ek olarak pratik çevrimiçi çözümlerle birlikte de sunulabilir.

Güvenlik Kamera sistemlerini seçerken dikkat etmeniz gerekenler!

Güvenlik kamera sistemlerini seçerken, kamera, kayıt sistemi ve izleme sistemini ihtiyaçlarınıza göre belirlemelisiniz. Kameranın kullanıldığı alan, hareketli olup olmadığı, kasasının, çözünürlüğünün farklı teknolojilerin ve ışık yoğunluğuna göre farklı özelliklerin tercihlerinize göre olması önemlidir. Kameralar güneş ışığına doğru bakmamalıdır.  Bu noktada güvenlik şirketleri ihtiyaçlarınıza göre bir kamera seçiminde sundukları seçenekler ile yardımcı olacaklardır. Kayıt sistem seçiminde kameraların kayıt çözünürlüğü ve süresi önemli rol oynamaktadır. İhtiyacınıza göre kayıt birimlerinin genişletilmesi ya da ona göre belirlenmesi gereklidir. Veri kayıpları için yedek diskler kullanılmalıdır.
İzleme sistemleri için monitörlerin büyüklüğü, sayısı ve çeşidi yine çok önemlidir. İhtiyacınıza, kamera sayısına göre monitör seçimi yapılması gerekmektedir.

Güvenlik kamera sistemi aldıktan sonra...


Arızalanmaları ya da kullanım sıkıntıları durumunda hizmet aldığınız güvenlik şirketinin satış ya da abonelik sonrası verdiği hizmetler de önemli rol oynamaktadır. Bu gibi durumlarda arıza, teknik servis gibi hizmetleri alabilmek için, aldığınız sistemi, ya da hizmet aldığınız güvenlik şirketinin bu konudaki deneyimi ve kullanıcı yorumları da seçim yaparken büyük bir öneme sahip olmalıdır. Güvenlik şirketlerinin büyük bir kısmı özellikle evler için kamera kayıt sistemini ihtiyaç olunduğu hallerde daha çok incelendiğini de göz önünde bulunarak veri kaybı ve bozuk görüntü gibi durumlara karşı önlemler almaktadır ve bu görüntülere daha kolay ulaşmanız için çevrimiçi vb. hizmetler verebilmektedir.

Güvenlik kamerası sistemleri nasıl kurulur?

- İlk olarak hizmet aldığınız güvenlik şirketi ya da isteğinize göre kameraların yerleri belirlenir.
- DVR kayıt cihazı yeri belirlenir
- Kameralardan tek tek DVR cihazına kablolama yapılır. Ses özelliği istenip istenmemesine göre, 4+1 CCTV kablo ya da 2+1 CCTV kablo kullanılır.
- Kameraların montajı yapılır ve kablo uç bağlantıları gerçekleştirilir.
- DVR kayıt cihazı için HDD takılarak kayıt yapılması sağlanır. Burada kabloların bağlanmasında, kamera adaptörüne bağlanan kabloların ters bağlanmamasına dikkat edilmelidir. Ters bağlama kameralarınıza zarar verebilir.
- Sisteme enerji verilir.
- DVR cihazından görüntü alabilmek için monitör bağlanır.
- Bunun ardından DVR kayıt cihazını internete bağlayıp, IP ayarları gerçekleştirerek internet üzerinden görüntülerinize ulaşabilirsiniz.

Güvenlik şirketlerinin sunduğu güvenlik kamerası sistemlerinin fiyatlarını net olarak bilmek mümkün değildir.
Çayırova Elektrik yerinize özel olarak ücretsiz keşif hizmeti vermekte, bu işlemin ardından size net fiyat sunabilmektedir.

Teklif Al

Formu doldurun ardından sizi arayalım.