Topraklama Hattı Çekimi

Topraklama Hattı Çekimi

Topraklama Hattı Çekimi

Topraklama Hattı Çekimi Neden Önemlidir?

Topraklama hattı çekimi ile elektrikli cihazların herhangi bir elektrik kaçağı varsa, elektrik kaçakları tehlikesine karşı gövdelerinin bir iletkenle toprağa gömülü vaziyetteki topraklama sistemine bağlanması gerekmektedir.

Bu şekilde çalışan elektrikli cihazda kaçak mevcutsa, dokunduğumuzda elektrik akımı bizim üzerimize değil, direnci daha az olan toprak hattı üzerinden geçerek toprağa akım yapacaktır. Bu sebeple beraber çarpılma riski ortadan kalkmış olacaktır.

Çayırova Elektrik olarak topraklama hattı çekiyoruz. Sizlere daha sağlıklı ve güvenli yaşam alanları sunmak, sizi korumak istememizin en etkili sebebidir.

Topraklama Yoksa Ne Olur?

Topraklamanın olmadığı yerde eğer bir elektrik kaçağı varsa elektrik kablolarına dokunan kişi yüksek voltajlı elektriğe kapılmış olur. Elektrik voltajı çok yüksek ise elektrik çarpan kişiye zamanında sağlık müdahalesi yapılmazsa kişide hayati tehlike unsurları ortaya çıkar. Elektrik kaçağı yapan kablo eğer bir cihaza bağlı ise topraklama olmadığı bir ortamda kaçak meydana geldiğinde kullanılan o cihaz patlamak suretiyle kullanılmaz hale gelecektir.

Topraklama Olmadan Klima Çalışır Mı?

Topraklama, elektrik kullanılan tesislerde büyük öneme sahiptir. Büyük makineler ve devasa işlemler yaptığımız iş yerimizde en basitinden klima bile çalıştırsak klimamız kararsız çalışma durumu sergiler. Bir süre sonra da kullanılmaz hale gelebilir. İşinin uzmanı firmamız tarafından yapılan topraklama işlemlerinde riski sıfıra indirebilirsiniz.

Can ve mal güvenliğiniz için mutlaka topraklama hatta sahip bir yapıda oturmanızı, eğer topraklama hattı yoksa da tüm hattı topraklamaya çevirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.


Eğer evinizde topraklama hattı yoksa bize aramaktan çekinmeyin. Hemen gelir ve sizi tehlikeden uzak tutarız.

Teklif Al

Formu doldurun ardından sizi arayalım.